HOLD KLASIKŮM / W. A. MOZART, L. VAN BEETHOVEN

Pátek 15.09.2017 / start 19:00 - 21:00 / kde kostel sv. Václava / 200 Kč / / / /
HOLD KLASIKŮM / W. A. MOZART, L. VAN BEETHOVEN
KONCERT / 14. ročník Svatováclavského hudebního festivalu

Akce se koná v rámci festivalu Bezručova Opava.
Esther Yoo (USA) – housle
Robert Koenig (Kanada) – klavír
Tomáš Jamník (ČR) – violoncello
Robert Kružík (ČR) – dirigent (Czech Virtuosi)
PROGRAM:
Wolfgang Amadeus Mozart – Symfonie č. 40 g moll, KV 550
Ludwig van Beethoven – Triple concert C dur, op. 56
Esther Yoo – housle
Esther Yoo se stala jedním z nejmladších vítězů mezinárodní houslové soutěže Sibelius v Helsinkách a soutěže Královny Alžběty v Bruselu. Dále získala ocenění Umělec nové generace pro období 2014–2016, udíleným britskou rozhlasovou stanicí BBC Radio 3. V současnosti Esther vystupuje nejen s mnoha předními světovými orchestry a dirigenty, ale také se sólovými recitály po Evropě, Jižní Americe, Severní Americe a Asii. Esther hraje na vzácný nástroj z dílny Stradivariho z roku 1704 „Princ Obolensky“, který jí zapůjčil soukromý sběratel.
Robert Kružík – dirigent
Dirigent a violoncellista Robert Kružík prokázal svůj talent v mnoha violoncellových soutěžích: Pražské jaro, Soutěž Nadace Bohuslava Martinů, Mezinárodní soutěž Leoše Janáčka v Brně aj. Se stejnou aktivitou jako violoncellu se Robert Kružík věnuje i dirigování. Již jako student se stal hlavním dirigentem Komorního orchestru města Blanska a Helfertova orchestrálního sdružení v Brně. Čtyři sezóny působil jako šéfdirigent Kolínské filharmonie. Pravidelně spolupracuje s mnoha českými orchestry. Od září 2016 je taktéž dirigentem Národního divadla moravskoslezského v Ostravě.
Czech Virtuosi
Strmá koncertní kariéra tohoto pozoruhodného „mozartovského“ hudebního ansámblu, dnes již evropské úrovně, započala koncertem v brněnském Besedním domě 28. ledna 1989 pod taktovkou japonského dirigenta Hideaki Hiraiho, spoluzakladatele tělesa, které má dnes již na kontě přes 600 koncertů, z toho dobrou třetinu v zahraničí. Publikum i odborná kritika cení na orchestru Czech Virtuosi stylovou čistotu, barevnost, dokonalou souhru a spontánní muzikálnost.
Koncert se uskuteční v rámci abonentní sezóny pro milovníky krásné hudby.