PŘÍBĚHY (Z) KOSTELA

Sobota 01.04.2017 - 31.10.2017 / start 08:00 - 18:00 / kde Dům umění / za žáka 10,- / pedagog zdarma / rodič s dětmi 50,- a děti zdarma (1-3) / /
PŘÍBĚHY (Z) KOSTELA
VÝTVARNĚ-HISTORICKÝ ANIMAČNÍ PROGRAM

Animace nás zavede na magické místo, kterým kostel sv. Václava rozhodně je, a nabídne tak příležitost poznat jednotlivé architektonické slohy související s touto stavbou, seznámit se s příběhy z fresek zdobících tento prostor či zhlédnout výjev ze života sv. Václava na nově vystaveném oltářním obraze. Program je upraven pro všechny věkové kategorie.

S menšími dětmi zjistíme, po kom má kostel vlastně své jméno a seznámíme se se životem sv. Václava. Také budeme pátrat po tajemné cennosti, jež se kdesi v těchto místech nachází.

Se staršími žáky a studenty se kromě slohových proměn stavby zaměříme na hrdiny jednotlivých legend, se kterými je možné se v tomto kostele setkat, a zároveň si vyzkoušíme zrekonstruovat obří obraz pouze podle malé předlohy.

Program je vhodný pro MŠ, 1. a 2. stupeň ZŠ a SŠ

Animace probíhá od dubna do října v Domě umění s lektorkami programů Mgr. Lenkou Přibylovou nebo s Mgr. Simonou Juchelkovou.